Son Dakika Haberi: Ünlü kahinin İstanbul için yaptığı deprem tahmini...

  • 11.01.2020 19:13:32

Son Dakika Haberi: 'da merkez üssü Marmara Denizi olan 4,8 şiddetinde bir  meydana geldi. Ajanslara düşen son dakika bilgisine göre deprem yaklaşık 20 saniye sürdü ve İstanbul'daki çok sayıda ilçede de hissedildi. Vatandaşları tedirgin eden deprem sonrası valilik tarafından yapılan açıklamada, merkeze herhangi bir ihbar haberinin gelmediği ifade edildi. İstanbul'da 4,8 şiddetindeki sondakika depremi sonrası Hollandali kahinin tahminleri de akıllara geldi.

 kahini Frank Hoogerbeets geçtiğimiz aylardaki 5.8 büyüklüğündeki depremin  için öncü deprem olabileceğini söylemişti. 5.8'lik depremin bölgede 6 ila 7 büyüklüğünde bir depremin habercisi olabileceği konusunda uyarıda bulunan Hoogerbeets, Yunanistan, Bulgaristan ve Romanya'nın da olası büyük bir sarsıntı için hazırlıklı olması gerektiğini vurguladı..

AY HAREKETLERİNE DİKKAT

Hoogerbeets, Bulgaristan, Romanya ve Yunanistan çevresinde büyük şiddette depremlerin çok sık görülmediğini fakat 5.8'lik depremin bu bölgede ciddi stres yarattığını ifade etti.

"BÜYÜK BİR DEPREM BEKLİYOR"

Marmara Denizi'nde 20 yıldır küçük depremler olduğunun altını çizen Hoogerbeets, 'un Batı yakasında büyük bir  beklediğini söyledi.

Özellikle İstanbulluları uyaran Frank Hoogerbeets: 'Eğer İstanbuldaysanız, her an tetikte olun ve bir deprem planınız olsun.' dedi ve ekledi 'İstanbul gibi kritik bir bölgedeyseniz bu çok önemli. Marmara Bölgesinde her an gizli bir alarm durumu mevcut. Çünkü her an büyük bir deprem olabilir. Bunun herkes farkında. Bu deprem, büyük bir depremin habercisi olabilir...

Hatta en kötü senaryoya göre büyüklüğü 7'yi ve 8'i de bulabilir. Fakat son yaşanılan gibi küçük depremlerde olabilir.'
Latest Articles